איגרת יו"ר האיגוד

10.5.18

לחברי האיגוד שלום,

לכבוד הוא לי לכתוב לכם איגרת ראשונה כיו"ר האיגוד הנכנס. מאז הכנס במרץ התקיימה ישיבת ועד בה נבחרו ד"ר בת שבע חדד-מנצור (בתשי) מאוניברסיטת חיפה לסגן יו"ר הועד וד"ר אליזבט יובן-ווצלר מבי"ח "איתנים" לגזברית. יחד עם עוד 9 חברי הועד התחלנו לעבוד במרץ על פעילות האיגוד בשנה הקרוב וברצוני לשתף אתכם בתכניות:

 

  1. ראשית אני מזכיר לכולם שבתאריך ה 21/6/18 יתקיים במשכנות שאננים יום עיון לכבוד הגיעו של פרופ' בני לרר לגיל 70. יום העיון הוא בחסות האיגוד יחד עם ארגונים אחרים. חברים רבים כבר נרשמו והמקומות אוזלים – אנא מהרו להירשם ((www.biopsych2018.co.il.
  1. בתאריך 4/7/18 יתקיים במשרדי חברת יאנסן בשפיים בית ספר קיץ בנושא ביואינפורמטיקה בהנחיית עמית לוטן וטליה גרין. אנא ראו את הקול הקורא והירשמו (מס' המקומות מוגבל).
  1. יום העיון השנתי יתקיים בתאריך 14/11/18 באקדמית תל-אביב. הנושא יהיה מחקר גנטי בפסיכיאטריה. אלונה גד ואני מארגנים. יהיו שלושה מרצים מחו"ל, מהשורה הראשונה בתחום: Stephan Ripke מגרמניה, ממובילי המחקר הגנטי של ה PGC ירצה על ממצאי ה- GWAS בהפרעות פסיכיאטריות שונות. Anders Børglum מדנמרק ירצה על מחקריו במאגר גנטי יחיד במינו של כלל האוכלוסיה. Heather Mefford מאוניברסיטת וושינגטון תרצה על מוטציות נדירות שגורמות לאוטיזם ואפילפסיה. גם מהארץ יהיו 3 מרצים בולטים. שגיב שיפמן מהמחלקה לגנטיקה באוניברסיטה העברית ירצה על עבודתו המולקולרית והביואינפורמטית באוטיזם; יובל דור מביה"ס לרפואה של הדסה והאוניברסיטה העברית ירצה על שיטה חדשנית לזיהוי תמותת תאים מרקמות שונות בגוף לפי דגם המתילציה של DNA חופשי בפלסמה. אלונה גד תרצה על עבודתה בתסמונות גנטיות עם הסתמנות פסיכיאטרית. אני לא אובייקטיווי...אבל יהיה מרתק - שמרו את התאריך!
  1. הועדה המדעית של כנס 2019 (כפר בלום 12-14/3/19) החלה את עבודתה בראשות הדס אוקון-זינגר, ובהשתתפות בועז ברק, רואי אדמון, ערן הראל וגלית ארז. יש כבר 5 מרצי מליאה מובטחים (4 מחו"ל ואחד מהארץ). כולם כמובן מובילים בתחומם ומעניינים.
  1. החממה המחקרית מתחילה מחזור שני בהובלתו של רז גרוס ובהשתתפות המנחים אמיר קריבוי, רמית רבונה-שפרינגר, כפיר פפר, רננה איתן והח"מ. קול קורא להגשת מועמדות יצא בקרוב.
  1.  תכנית אשנב קליני ממשיכה בהובלת גלית ארז ואבי אביטל.
  1. הוצאנו מכתב הקורא לנשיא המכללה האקדמית תל-אביב יפו שלא לסגור את המעבדה הפסיכוביולוגית במוסד, בה פעילים מספר חברים שלנו.
  1. חתמנו על הסכם התקשרות חברת הכנסים Target. החברה תעשה עבורנו את עבודת המזכירות וארגון הכנסים. יש לנו הכרות מוקדמת והמלצות חמות ואנחנו בטוחים שהקשר יהיה מוצלח. מורן בר-אור תסיים את עבודתה כמזכירת האיגוד בסוף יוני הקרוב ואנחנו מודים לה על המקצועיות, המסירות והיעילות.

 

בברכת שנת פעילות פוריה ומוצלחת,

 

יואב